Jak vyčistit matraci

praha uklid

Pro příjemný a dobrý spánek by nejeden z nás udělal cokoliv. Spánek bez bolesti a převalování se ze strany na stranu. Tomu je dnes konec, nabídka matrací je skutečně široká. Víte ovšem jak o matrace pečovat? Co udělat, když se stane nehoda? Jak případně vyčistit matraci, abychom ji nepoškodili?
Matrace ochrání tzv. chrániče. Jinak se doporučuje matrace pravidelně čistit (vysát prach a mikroby z povrchu) a také pravidelně větrat pokoje pro hosty, dětský pokoj i Vaši ložnici. Matrace je vhodné vysát případně obrátit na druhou stranu jednou za půl roku. V případě skvrn se doporučuje suché čištění než to zamokra, vlhkost může matraci poškodit, ale pustíte li se do mokrého čištění, odstraňování skvrn pak použijte houbičku a speciální prostředek (antibakteriální sprej aj.) Nezapomeňte nechat matraci pořádně vyschnout (na sluníčko nebo si můžete vypomoci třeba fenem). Nechte-li se do čištění skvrn pouštět sami, můžete využít nabídek strojového čištění.
Jak vyčistit skvrny: 1) roztokem vody a soli (sůl je třeba důkladně vymýt), matraci nechte důkladně vyschnout (ideálně na sluníčku) 2) pomocí pracího prášku a vody, vymyjte a nechte důkladně vyschnout 3) roztokem vody a octa, vymyjte a nechte důkladně vyschnout 4) pomocí vody a mýdla (mýdlové vody), vymyjte a nechte důkladně vyschnout 5) pomocí peroxidu (3%) a čistého ručníku, kterým vytřete matraci.
 
Zaujal Vás úklid SEN?
Nechte si vypracovat nabídku s kalkulací úklidových služeb, co nejdříve.