Kdy a jak začít s úklidem

úklid domácnosti Praha
 
Kdy a jak začít s úklidem
úklid jedenkrát týdně
 
1) DNES
Úklid neodkládáme, začneme s ním ve chvíli, kdy něco rozlijeme či jinak zašpiníme. Je snadnější odstranit čerstvou skvrnu než zaschlou skvrnu. Ona na nás den nebo dva počká, bude ale náročnější ji vyčistit a pak je tu také otázka „Kdo by chtěl žít se špínou před očima?“
2) SHORA DOLU
Uklízíme místnost po místnosti. Postupujeme od shora dolu ve směru hodinových ručiček (zleva doprava). Z místnosti do místnosti, z patra do přízemí, od stěn, oken a parapetů, závěsného osvětlení po nábytek až k podlaze v duchu pravidla „Shora dolu“.
3) NASUCHO
Úklid začínáme zasucha. Od pavučin v rozích pokoje po prach na nábytku. Vymeteme, oprášíme, setřeme, zameteme a vysajeme.
4) NAMOKRO
Dalším krokem je mokré čištění. Od mytí oken, čištění a leštění zrcadel, po omývání obkladů a baterií v koupelně až k samotnému odstraňování čerstvých/zaschlých skvrn.
5) ŠETRNĚ
Uklízíme šetrně k našemu vybavení. Předcházíme poškrábání a jinému znehodnocení na nábytku, elektronice a bytovému textilu.  Drátěnka a silné čistící prostředky / bělidla nepatří na starožitný nábytek ani sváteční prostírání.
6) ČAS
Úklid vyžaduje čas. Neznamená to ovšem, že nad úklidem strávíme několik hodin denně.  Mějme čas na naší straně. Úklid tak bude lehčí, rychlejší a stejně kvalitní.
7) ZÁSOBY
Při úklidu neztrácíme čas ani nervy hledáním čistících prostředků nebo úklidových pomůcek. Úklid máme pod kontrolou, organizujeme si čas i práci. Nejdůležitější pomůcky přenášíme z místnosti do místnosti, ideálně máme v zásobě vše minimálně dvakrát. Panika nad tím, kde jsme si odložili čistič, není na místě, protože vše máme vždy při ruce.
8) TEST
Jsme-li na pochybách, nejsme-li si jisti zda použít ten či onen čistící prostředek nebo zda je úklidová technika vhodná na ten nebo onen povrch, uděláme si malý test vhodnosti a účinku. Předejdeme tak nemilému překvapení.
9) POZOR NAMOČENÍ
Upozornění platí v případě údržby elektrických spotřebičů (televize, DVD, rádio sestava aj.), starožitného nábytku, fotografií, vzácných výtisků knih a jiných uměleckých předmětů, kde namočení může způsobit nevratné škody. Postupujeme opatrně. Povrch nejprve zasucha setřeme a teprve poté otíráme pomocí čistícího prostředku, který jsme si nanesli na čistý hadřík. Čistící prostředky v těchto případech nenanášíme přímo.
10) NÁVOD POUŽITÍ
Čteme instrukce, pokyny, upozornění a návody na použití jak spotřebičů, vybavení domácnosti tak i čistících prostředků, které se chystáme použít k úklidu.
11) OCHRANA
Čistá domácnost je půl našeho zdraví a proto přistupujeme k úklidu zodpovědně. Při úklidu nezapomínáme na ochranné pomůcky jako gumové rukavice, brýle, vhodnou obuv, oblečení a případně i roušku. Dostatečně větráme.
12) USKLADNĚNÍ
Čistící prostředky a pomůcky skladujeme dle doporučení, mimo dosad dětí a domácích mazlíčků. Po datu spotřeby zlikvidujeme. 
Poznámka: čistící a úklidové pomůcky udržujeme čisté. Pravidelně je čistíme, abychom je mohli při dalším úklidu použít. 
 
Zaujal Vás úklid SEN?
Nechte si vypracovat nabídku s kalkulací úklidových služeb, co nejdříve.